სათამაშო ბიზნესოპერატორებს ფულის გათეთრებისა და ტერორიზმის დაფინანსების წინააღმდეგ ბრძოლის ევროპული მიდგომები გააცნეს
16 ოქტ, 2019
ევროკავშირისა და ევროსაბჭოს ეგიდით პარტნიორობა კარგი მმართველობისთვის 15-16 ოქტომბერს თბილისში კონფერენცია გაიმართა, სადაც კორუფციის, ფულის გათეთრებისა და ტერორიზმის დაფინანსების წინააღმდეგ ბრძოლისა და პრევენციის სისტემების გაუმჯობესებაზე ისაუბრეს.
ტრენინგს პროექტის ფარგლებში ელენ ოლტი (კუნძული მენი) და ფრედერიკ კოტალორდა (მონაკო) უძღვებოდნენ. მათ დარგში დასაქმებულ კომპანიებსა და სათამაშო ბიზნესის რეგულატორებს ფულის გათეთრებისა და ტერორიზმის დაფინანსების წინააღმდეგ ბრძოლის მიმართულებით არსებული მოთხოვნები და მათი გამოყენების გზები გააცნეს.  ყურადღება გაამახვილეს რისკების შეფასების ტიპებსა და ტექნოლოგიებზე, კლიენტის სათანადოდ შემოწმების პრაქტიკულ ხერხებსა და საეჭვო აქტივობებზე.
კონფერენციამ 2 დღეს გასტანა და როგორც მონაწილეებმა აღნიშნეს, საკმაოდ საინტერესო და  ინფორმაციული აღმოჩნდა. მათი თქმით, საერთაშორისო გამოცდილება ყოველთვის საყურადღებოა.
სათამაშო ბიზნესოპერატორებს ფულის გათეთრებისა და ტერორიზმის დაფინანსების წინააღმდეგ ბრძოლის ევროპული მიდგომები გააცნეს სათამაშო ბიზნესოპერატორებს ფულის გათეთრებისა და ტერორიზმის დაფინანსების წინააღმდეგ ბრძოლის ევროპული მიდგომები გააცნეს სათამაშო ბიზნესოპერატორებს ფულის გათეთრებისა და ტერორიზმის დაფინანსების წინააღმდეგ ბრძოლის ევროპული მიდგომები გააცნეს სათამაშო ბიზნესოპერატორებს ფულის გათეთრებისა და ტერორიზმის დაფინანსების წინააღმდეგ ბრძოლის ევროპული მიდგომები გააცნეს

Introduces European Approaches to Combating Money Laundering and Terrorist Financing to Gambling Business Operators
16 Oct, 2019
under EU-Council Partnership for Good Governance A conference was held in Tbilisi on 15-16 October to discuss improving and combating anti-corruption, anti-money laundering and anti-terrorist financing systems.
The training was led by Ellen Olt (Isle of Man) and Frederic Cottalorda (Monaco) as part of the project. They shared to companies and regulators in the gambling business on the requirements for combating money laundering and terrorist financing and how to use them. risk assessment types and technologies, practical methods of properly checking the client, and questionable activities.
The conference lasted for 2 days and as the participants mentioned, it turned out to be quite interesting and informative. According to them, international experience is always noteworthy.
Introduces European Approaches to Combating Money Laundering and Terrorist Financing to Gambling Business Operators Introduces European Approaches to Combating Money Laundering and Terrorist Financing to Gambling Business Operators Introduces European Approaches to Combating Money Laundering and Terrorist Financing to Gambling Business Operators Introduces European Approaches to Combating Money Laundering and Terrorist Financing to Gambling Business Operators