საქართველოს სათამაშო ბიზნესის ასოციაცია და აჭარის სამორინეთა ასოციაცია თანამშრომლობაზე შეთანხმდნენ
საქართველოს სათამაშო ბიზნესის ასოციაციასა და აჭარის სამორინეთა ასოციაციას შორის მემორანდუმი გაფორმდა. 22 ნოემბერს ხელმოწერილი დოკუმენტით  მხარეები თანხმდებიან, რომ თავიანთი საქმიანობის ფარგლებში მათ აქვთ ურთიერთსასარგებლო ინტერესები, რომელთა გატარებას ერთობლივი მოქმედებებით შეეცდებიან.
მემორანდუმის თანახმად,  საქართველოს სათამაშო ბიზნესის ასოციაციისა და აჭარის სამორინეთა ასოციაციის თანამშრომლობის  მიზანია, ბიზნესგარემოს გასაუმჯობესებლად საკანონმდებლო ინიციატივების შემუშავება. ასევე,  სათამაშო ბიზნესთან დაკავშირებით არსებული და სამომავლოდ ასამოქმედებელი რეგულაციების შეფასება, ანალიზი და განვითარების ხელშეწყობა;  სათამაშო ინდუსტრიისა და ვაჭრობის ფარგლებში  საქმიანობის მაღალი სტანდარტების დანერგვა.
დოკუმენტში ხაზგასმულია, რომ ორივე მხარისთვის მნიშვნელოვანია, აზარტულ თამაშებთან დაკავშირებით  ერთიანი პოზიციის ჩამოყალიბება და საერთო პოზიციით წარდგენა სახელმწიფო ორგანოების, იურიდიული სუბიექტებისა თუ საერთაშორისო ორგანიზაციების წინაშე.

A memorandum was signed between the Georgian Gambling Association and the Adjara Casinos Association. The document, signed on November 22, the parties have agreed to mutually beneficial interests in their activities, which will be implemented by both sides.
According to the memorandum, the goal of cooperation between the Georgian Gambling Association and the Adjara Casinos Association is to develop legislative initiatives to improve the business environment. Also, evaluation, analyze and facilitation of the development of existing and future regulations related to the gambling business; as well as Introduction of high standards of activity within the gaming industry and trade.
The document emphasizes that it is important for both sides to establish a common position on gambling and to be present a common position to state bodies, legal entities or international organizations.