22-25 აგვისტოს სერბეთში ჩატარდება სათამაშო ინდუსტრიაში ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი კონფერენცია და გამოფენა
21 ივლ, 2022
22-25 აგვისტოს სერბეთში ჩატარდება სათამაშო ინდუსტრიაში ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი კონფერენცია და გამოფენა, რომელსაც მსოფლიოში აიგეიმინგის ერთ-ერთი ყველაზე ცნობილი და მსხვილი ჰაბი SIGMA აორგანიზებს.
SiGMA კონფერენცია ცნობილია  საგანმანათლებლო პანელებით, შთამაგონებელი გამოსვლებით, ინვესტირებისა და ქსელის დიდი შესაძლებლობებით, ადამიანებით, რომლებიც თვალს ადევნებენ მზარდ iGaming ეკოსისტემას და სურთ სიახლეების გაგება და ერთმანეთისთვის გამოცდილების გაზიარება
საქართველოს სათამაშო ბიზნესის ასოციაცია SIGMA  პარტნიორია და აქტიურად თანამშრომლობს მასთან. ბელგრადში, კონფერენციაზე სიტყვით გამოვა ასოციაციის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელი გიორგი მამულაიშვილი.

On August 22-25, one of the most important conferences and exhibitions of the gaming industry will be held in Serbia
21 Jul, 2022
One of the most important conferences and exhibitions in the gaming industry will be held in Serbia on August 22-25, organized by SIGMA, one of the most famous and largest gaming hubs in the world.
The SiGMA conference is known for its educational panels, inspiring keynotes, great investment and networking opportunities, people who follow the growing iGaming ecosystem and want to learn and share experiences with each other.
Georgian Gambling Association and  SIGMA are partners. George Mamulaishvili, head of the association's administration, will deliver a speech at the conference in Belgrade.
This conference is very important for the region. It allows companies and people working in the gaming industry to acquire new contacts, learn about new trends, listen to the best experts in the field.  This will contribute to the development of the gaming industry and the improvement of the business environment in Georgia and the entire region.