გვსურს, გამოვეხმაუროთ ტელეკომპანია "მთავარის" ეთერში ონლაინ-კაზინოებთან დაკავშირებით გასულ სიუჟეტს, სადაც სათამაშო ბიზნესის მარეგულირებლის - Random Systems-ის მიერ მომხმარებლების პირადი და საბანკო ანგარიშების შესახებ ინფორმაციის ფლობაზეა საუბარი და სადაც, მოხვდა სათამაშო ბიზნესის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელის, გიორგი მამულაიშვილის ინტერვიუ.
ინფორმაციის დაზუსტების მიზნით გვსურს განვმარტოთ, რომ როგორც არსებული საკანონმდებლო მოთხოვნების, ასევე, ტექნიკური ინტეგრაციის დროს გამოყენებული გადაწყვეტის ფარგლებში, სათამაშო ბიზნესის ოპერატორები Random Systems-ს არ აწვდიან მომხმარებლების პერსონალურ ინფორმაციას. რაც შეეხება საბანკო ბარათების მონაცემებს, კომერციული ბანკები აღნიშნულ ინფორმაციას არ უზიარებენ სათამაშო ბიზნესის ოპერატორებს, რადგან ამის მკაცრ კონტროლს ახორციელებს, როგორც ეროვნული ბანკი, ასევე, ისეთი მსხვილი საერთაშორისო საფინანსო ინსტიტუტები, როგორებიც არიან VISA და Mastercard.
აქვე დავამატებთ, რომ ასოციაციის თითოეული წევრი კომპანია განსაკუთრებული პასუხისმგებლობით ეკიდება მოთამაშეების პერსონალური ინფორმაციის დაცვის საკითხს და ამ მიმართულებით საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნების შესაბამისად დანერგილი აქვს უმაღლესი სტანდარტების მქონე ელექტრონული უსაფრთხოების სისტემები.

We would like to respond to the story aired by "Mtavari" TV about online casinos, where the gaming business regulator - Random Systems is talking about the possession of information about users' personal and bank accounts, and where the head of the gaming business administration, George Mamulaishvili, was interviewed.
In order to clarify the information, we would like to clarify that both within the existing legal requirements and within the framework of the solution used during technical integration, gaming business operators do not provide Random Systems with users' personal information. As for bank card data, commercial banks do not share this information with gaming business operators, as it is strictly controlled by the National Bank and large international financial institutions such as VISA and Mastercard.
We would like to add here that each member company of the association takes special responsibility for the protection of players' personal information and in this direction has implemented electronic security systems with the highest standards in accordance with the requirements of the Georgian legislation.